x

Најавени се Samsung Galaxy M13 4G и M13 5G

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Јули, 2022 од GSM.mk

Како што вети претходно, Samsung најави пар нови телефони од серијата Galaxy M во Индија - редизајниран Galaxy M13 4G и целосно нов Galaxy M13 5G. За да не се меша со Galaxy M13 4G кој беше претставен во мај, новиот Galaxy M13 4G се одликува со редизајниран дизајн на задната камера и поголема батерија од 6.000 mAh. Остатокот од спецификациите се пренесени од меѓународниот Galaxy M13 4G – 6,6-инчен FHD+ LCD, Exynos 850 чипсет, 50MP главна камера, 5MP ултраширок приказ и помошник за длабочина од 2MP.

The new Galaxy M13 4G and Galaxy M13 5GThe new Galaxy M13 4G and Galaxy M13 5G

Galaxy M13 5G носи 6,5-инчен LCD екран со стапка на освежување од 90 Hz и засек за капка вода за својата селфи камера од 8 MP. Задниот дел има главна камера од 50 MP и модул за длабочина од 2 MP. Телефонот е опремен со MediaTek's Dimensity 700 чипсет и може да се има со 4/6 GB RAM и до 128 GB простор што може да се прошири преку microSD. Одделот за батерии е на чело на ќелија од 5.000 mAh со можности за полнење од 15 W. Двата нови телефони го подигнуваат Android 12 со One UI Core 4 на Samsung на врвот.

Galaxy M13 and M13 5GGalaxy M13 and M13 5G

Новите модели на Galaxy M13 ќе бидат достапни во Midnight Blue, Stardust Brown и Aqua Green бои.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.