x

Најчудните и најсмешните текстови кои се наоѓаат на Wikipedia

Категорија: Забава Објавено на 06 Февруари, 2019 од GSM.mk

Ако поминувате голем дел од денот на интернет, несомнено барем еднаш ја посетувате најпопуларната онлајн енциклопедија, Wikipedia. Huffington Post ги издвои најчудните текстови што може да ги најдете овде..

Во продолжение прочитајте дел од најнеобичните текстови што може да се најдат на Wikipedia:

1.   List of list, of lists (Името кажува сè - листа на листа на листи, но текстот е уште подобар)
2.   List of common misconceptions (Голем дел од работите што ги знаете, се лага)
3.  Buffalo, buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo (Ова всушност е нормално реченица)
4.  Argel Fucks (Поранешен бразилски фудбалер кој бил повод за новинарски текств со наслов  „Fucks off to Benfica“
5.   Year 10,000 problem (Познат и како „проблемот Y10K“)
6.   Shit happens. 
7.   List of Kim Jong-il's titles (Меѓу кои и „ Големото сонце на животот“)
8.   List of people who have lived at airports (Меѓу нив и човекот што го инспирираше „Terminal“ со Том Хенкс.)
9.   Death during sex (За среќа, кратка листа)

10.  List of animals displaying homosexual behavior (Дали постои вакво нешто?)
11.  Sex in space (Одговор на нешто што би се срамеле да ги прашате астронаутите)
12.  Wicked Bible (злобна верзија на Библијата)
13.  The Truman Show delusion (Луѓе кои се убедени дена ги снимаат 24/7)
14.   Lawsuits against God (Во случај да се сомневате, тужбата била отфрлена)
15.  Prostitution among animals 

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.