x

Најдете си ги клучевите со мобилниот!

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 18 Јули, 2017 од GSM.mk

Сте посакале некогаш да можете да им „титнете“ на клучевите додека панично ги барате по дома, а доцните за на работа?

Секој ден се убедувате дека нема да ги затурите и дека ќе почнете да ги оставате на истото место за да не ги изгубите, но маѓепсаниот круг се повторува одново и одново.

За среќа, има луѓе кои се нашле во иста ситуација и плус имале талент, идеја и можности да смислат гаџет што ќе ви помогне никогаш повеќе да не се најдете во ваква ситуација.

Уредите Nut Mini Tracker и Tile Tracker се закачуваат на вашите клучеви, паричник и други предмети што редовно ги затурате по дома и испраќаат сигнали до мобилниот телефон кога ќе се оддалечите од нив или кога го активирате алармот за барање.

Делуваат и обратно: може да си го најдете телефонот со привезокот на клучевите! 

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.