x

Најдобри буџетски смартфони за 2019 година!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Јуни, 2019 од GSM.mk

Кои се најдобрите буџетески смартфони за оваа година?

1. OnePlus 7

Best "affordable flagship" phones in 2019

Позитивно:

- Одлична цена

- Издржлива батерија

- Брзи перформанси

- Брзо се полни

Негативно:

- Лоши фотографии при ниска светлина

- Нема безжично полнење


2. Google Pixel 3a и 3a XL

Best "affordable flagship" phones in 2019

Позитивно:

- Одлични камери

- Брзи перформанси

- Добар софтвер

Негативно:

- Пластично тело

- Просечен процесор


3. Xiaomi Mi 9 

Best "affordable flagship" phones in 2019

Позитивно:

- Квалитетна градба

- Добра комбинација на задни камери

- Брзи перформанси

- Одлична цена

Негативно:

- Скенер за отпечатоци не е толку точен


4. Honor View 20

Best "affordable flagship" phones in 2019

Позитивно:

- Уникатен V дизајн

- Голема батерија

- Моќен 7nm Kirin 980 процесор

- 48 мегапикселна камера со одлични перформанси

Негативно:

- Нема AMOLED екран


5.Pocophone F1

Best "affordable flagship" phones in 2019

Позитивно:

- Одлична цена

- Издржлива батерија

- Брзи перформанси

Негативно:

- Пластична градба

- LCD екран, не AMOLED

- Нема безжично полнење

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.