x

Најдобри смартфон реклами кои не се креирани од Apple!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 19 Мај, 2020 од GSM.mk

Apple е компанија која е позната по своите интересни реклами со кои ги претставува новите iPhone модели. Но, покрај неа постојат уште неколку компании со еднакво импресивни начини на рекламирање:

На пример, Samsung е уште една компанија која претставува интересни реклами за најавување на своите уреди. Оваа компанија има друга стратегија со која често ги исмева уредите на својата конкуренција, особено на Apple.

Слична ваква реклама има претставено и Microsoft:


Ова се останатите:
Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.