x

Најдобрите торент сајтови за оваа година

Категорија: Занимливости Објавено на 20 Февруари, 2019 од GSM.mk

Torrent Freak објави нова листа за најдобри торент сајтови за 2019 година. Како што наведува сајтот, изминатата 2018 година беше многу турбулентна..

На листата за најдобри торент сајтови за 2019 година има доста нови имиња.

Напомена: Пред да ја погледнете листата, напомнуваме дека преземањето содржина заштитена со авторски права е нелегално и со себе повлекува можни законски последици доколку дојде до преземање. Затоа бидете внимателни и користете ги торентите одговорно.  

Најдобри торент сајтови за 2019 година:

1. YTS.AM
Alexa: #205 / Минатата година: #5 

2. 1337X
Alexa: #248 / Минатата година: #3 

3. THE PIRATE BAY 
Alexa: #288 / Минатата година: #1 

4. RARBG
Alexa: #325 / Минатата година: #2 

5. TORRENTZ2
Alexa: #498 / Минатата година: #4 

6. NYAA.SI
Alexa: #549 / Минатата година: #8 

7. LIMETORRENTS
Alexa: #962

8. ZOOQLE
Alexa: #1.753 / Минатата година: #10 

9. EZTV.AG
Alexa: #1.950 / Минатата година: #6 

10. TORRENTDOWNLOADS
Alexa: #2.018.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.