x

Најочекувани игри за јануари, 2020 година!

Категорија: Забава Објавено на 03 Јануари, 2020 од GSM.mk

Со почетокот на 2020 година, покрај големиот број смартфони и уреди кои ги очекуваме, има и неколку игри кои очекуваме да се појават со нетрпение:

Нова година, нови игри. Ова е листата:

1. Monster Hunter World: Iceborne (PC) - 9 јануари


2. Dragon Ball Z: Kakarot (PS4, Xbox One, PC) - 17 јануари


3. Warcraft III: Reforged (PC) - 28 јануари


4. Tokyo Mirage Sessions #FE Encore (Switch) - 17 јануари


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.