x

Најпопуларни игри за телефон за 2016-та година!

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 22 Јануари, 2017 од GSM.mk

Игрите придонесоа дури 80% од целосниот приход на апликациите во 2016-та година. Да погледнеме кои од нив беа најзаслужни за големиот успех...

Во 2016-та, благодарение на мобилните игри, нивните произведувачи заработија околу 7.5 милијарди долари. Иако сигурно веќе знаете кои беа најпопуларни игри минатата година, ви ја претставуваме официјалната листа:

Најпопуларни игри според симнувања во 2016-та


Најпопуларни игри според приход во 2016-та

Најпопуларни игри според симнувања во последниот период од 2016-та

Најпопуларни игри според приход во последниот период од 2016-таПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.