x

Најпопуларните градови на Instagram

Категорија: Забава Објавено на 20 Март, 2019 од GSM.mk

Според податоците на сајтот Home To Go, Лондон е градот во кој корисниците на Instagram најмногу сакаат да се фотографираат.

Лондон е означен на оваа социјална мрежа скоро 120 милиони пати.

На второто место е Париз, со 100,8 милиони тагови, а потоа следува Барселона.

На четврто место е Рим, а потоа следат Берлин, Мадрид, Амсердам, Лисабон, Хамбург и на десеттото место е Валенсија.

Особено како атракција во Лондон се магнолиите.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.