x

Највозбудливи смартфони кои ги очекуваме во 2018 година

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Јуни, 2018 од GSM.mk

Оваа година ќе биде возбудлива во светот на смартфоните, затоа, решивме да направиме кратка листа на најинтересните уреди кои ги очекуваме до крајот на 2018 година:

1. Sony Xperia XZ3

Current Sony Xperia XZ2

1. Нов интерфејс, дуален систем камери, иновативен дизајн

2. Цена од 800 долари

3. Претставување на есен


2. Nokia 9

Best new phones expected in 2018

1. Иновативни камери со Zeiss леќи

2. Цена од 700 долари

3. Претставување на есен


3. Huawei Mate 20


Best new phones expected in 2018


1. Одлична батерија, одлични перформанси и подобрени камери

2. Цена од 800 долари

3. Претставување во октомври


4. Moto Z3 Force

Best new phones expected in 2018

1. Издржлив дисплеј, одлични перофманси и камери

2. Цена од 700 долари

3. Претставување во август


5. Google Pixel 3

Best new phones expected in 2018

1. Нов edge-to-edge дизајн, нова Android верзија, нови AI функции

2. Цена од 650 долари

3. Претставување во октомври


6. Google Pixel 3 XL

1. Подобрен дисплеј, нова Android верзија, нови AI функции

2. Цена од 850 долари

3. Претставување во октомври


7. Galaxy Note 9

Best new phones expected in 2018

1. Скенер за отпечатоци под дисплејот, подобрено S Pen пенкало

2. Цена од 950 долари

3. Претставување во август/септември


8. iPhone 9

Best new phones expected in 2018

1. 6.1 инчен edge-to-edge LCD дисплеј, нови AR функции

2. Цена од 700 долари

3. Претставување на 21 септември


9. iPhone X (2018)


1. Подобрени перформанси и камери, нови AR функции

2. Цена од 1000 долари

3. Претставување на 21 септември


10. iPhone 9 Plus


1. 6.5 инчен OLED edge-to-edge дисплеј, повисока цена, подобрени камери, нови AR функции

2. Цена над 1000 долари

3. Претставување на 21 септември


За кој од овие уреди сте вие возбудени? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.