x

„Neеd for Speed“ пристигнува во ноември

Категорија: Забава Објавено на 16 Август, 2019 од GSM.mk

Конечно е претставен трејлерот за продолжението на видеоиграта „Need for speed“.

После паузата во серијалот и неколкуте неуспешни обиди, NFS се враќа во Мајами со духот и боите на осумдесеттитете, или така ни се чини од првото видео за најава на играта.


Други детали нема, објавува Play Zine, но најавено е дека играта ќе биде промовирана на Gamescom саемот, така што ни останува да почекаме до тогаш. Новата „NFS Heat“ пристигнува во ноември!

Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.