x

Нема да има Samsung Galaxy S22 FE, според најновите информации

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Јуни, 2022 од GSM.mk

Линијата на телефони на Samsung Fan Edition (FE) започна со Galaxy S20 FE, а потоа го видовме Galaxy S21 FE. Логично, би очекувале да има Galaxy S22 FE кој доаѓа во иднина, но според новите гласини од „повеќе извори“ Samsung всушност нема да го објави S22 FE.

Така, изгледа дека компанијата би можела да биде подготвена да ги остави своите паметни телефони FE по само две години. Ова можеби нема да биде добро прифатено од обожавателите кои сакаа поприфатлива опција со водечки чипсет од корејската компанија и не беа подготвени да потрошат колку што чинат вообичаените предводници на серијата S сега.

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung имаше проблеми со издавањето на Galaxy S21 FE, кој излезе речиси цела година по лансирањето на другите членови на семејството S21. Во тоа време, гласините тврдеа дека ова се должи на тековната криза со чипови. Позицијата на S21 FE во центарот на вниманието брзо беше преземена од линијата S22 која беше објавена само неколку недели потоа. Сепак, ова не е добра причина да престанете да објавувате FE телефони - тоа е само причина тие да излезат со помало доцнење по моделите кои не се FE.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.