x

Нетфликс прикажа две игри „Stranger things“ на апликацијата за Андроид

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 30 Август, 2021 од GSM.mk

Минатиот месец, Нетфликс потврди дека ќе влезе во индустријата за игри за мобилни телефони и дека сегашните претплатници ќе можат веднаш да уживаат во нив. Денес, Нетфликс започна да пушта две мобилни игри до претплатниците во Полска преку апликацијата на Андроид.

Stranger Things: 1984 и Stranger Things 3 претходно беа достапни на Play Store, но игрите се играат без реклами со претплата на Netflix.

До овие игри може да се пристапи преку апликацијата Netflix, но сепак ќе ве упатат до страницата на Google Play за да ја инсталирате играта. Се чини дека Netflix сега прави автентикација со Google Play за да му дозволи на уредот да игра верзија без реклами и да го интегрира корисникот во апликацијата Netflix. Можеме да замислиме дека крајната цел на Netflix е конечно да им дозволи на претплатниците да проследуваат игри без да мора да ги инсталираат, директно преку апликацијата Netflix.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.