x

Netflix на филмовите и сериите додаде и видеоигри

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 04 Ноември, 2021 од GSM.mk

Netflix веќе некое време не е само стриминг сервис туку од 2 ноември е и ориентиран кон гејминг.

N Games е нова компанија која ќе се бави со продукција, дистрибуција и одржување на ексклузивни игри засновани на содржината на популарните серии и филмови на Netflix.

Наскоро се очекува и играта „Squid Game“ , но не е познат датумот.

URL

N Games ќе биде достапен само за корисниците на Android и не содржи реклами и дополнителни трошоци.

За почеток ќе бидат активни пет игри: Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Card Blast, Teeter Up и Shooting Hoops.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45