x

Неверојатни градби (ре)креирани во Minecraft

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 03 Февруари, 2017 од GSM.mk

Најубавите дела се дел од книгата Beautiful Minecraft - колекција од 122 неверојатни Minecraft креации, од кои дел може да ги видите во галеријата.

Креирани со милиони блокови и илјадници часови работа, овие градби направени во играта Minecraft се прекрасни ремек дела. Инспирирани од градби, локации и мјеста од реалниот свет, посветени луѓе ги рекреираа во популарната игра.


Остатокот од фотографиите може да ги погледнете тука.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.