x

Nintendo ја оживеа Game and Watch, една од најстарите рачни конзоли

Категорија: Забава Објавено на 19 Ноември, 2020 од GSM.mk

Nintendo ги израдува гејмерите со претставувањето на една од нивните најстари рачни конзоли, Game & Play oд 80-тите.

Конзолата Game & Watch е претставена во 1980 година и се произведуваше до 1991 година. Оваа конзола е заслужна за успехот на Nintendo.

Nintendo ја продаваше рачната видеоигра Game & Watch пред Game Boy. Ако мислевте дека новиот Game & Watch ќе биде многу помодерен и посовремен, се лажете. Јапонскиот произведувач не сакаше да го менува оригиналниот изглед на конзолата, но уградија LCD екран во боја.

Game & Watch се полни со USB-C кабел, а е достапен во златна и црвена боја. Доаѓа со три Super Mario игри.

Уредот чини 49,99 долари.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69