x

Nokia 2.2: Буџетскиот телефон на Nokia со модерен дизајн!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 18 Јули, 2019 од GSM.mk

Nokia 2.2 е еден од поновите Android One телефони на компанијата, кој и покрај ниската цена има прилично модерен дизајн..

Nokia 2.2 доаѓа со 5.7 инчен LCD панел и со HD резолуција. Слично на модерните смартфони, на горната страна се наоаѓа notch наменет за селфи камерата. Од останатиот дел од дизајнот, на задната страна има една камера и има посебно Google Assistant копче. За жал, скенер за отпечатоци не е присутен.


За да не ви досадуваме со набројување на спецификациите, Nokia има корисен начин за споредба на сите нови уреди, каде сега е додаден и Nokia 2.2. Накратко, има MediaTek Helio A22 процесор, 3GB RAM, 32GB меморија и батерија од 3,000mAh. Останатите спецификации се тука:

Nokia 2.2 is the newest budget phone in the US


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.