x

Nokia 2.4: Следниот буџетски телефон на компанијата!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Јули, 2020 од GSM.mk

HMD Global претстави голем број Android смартфони минатата година, со различни цени и карактеристики. Добрите вести се што компанијата подготвува уште неколку буџетски смартфони за оваа година:

Еден од новите уреди ќе биде и 5G смартфонот Nokia 8.3. Но, денеска зборуваме за друг уред, буџетскиот Nokia 2.4.

Nokia 2.4 ќе биде најавен во следните неколку месеци и според карактеристиките кои се појавија, ќе биде солиден следбеник на Nokia 2.3. Најпрво, ќе го замени quad-core процесорот на неговиот претходник со помоќен octa-core процесор. Иако е произведен од MediaTek, интересно е што толку евтин смартфон ќе има octa-core процесор. Според бенчмаркинг резултатите, Helio P22 процесорот на Nokia 2.4 е два пати побрз од quad-core процесорот на Nokia 2.3.

Истотака, Nokia 2.4 ќе доаѓа со 2GB RAM и ќе работи на Android 10.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65