x

Nokia 3: Добитната комбинација на Nokia и Android!

Категорија: Рецензии // Телефони Објавено на 11 Септември, 2017 од GSM.mk

Како што сите знаеме, легендарното име Nokia се врати на пазарот по неколку години пауза. Компанијата веќе претстави неколку телефони, меѓу кои беше и Nokia 3. Да погленеме што нуди смартфонот:

Најпрво, сите заинтересирани може да го најдат Nokia 3 во Ledikom.mk, по цена од 10990 денари. 

  • Работи на Android 7.0 Nougat
  • Доаѓа со 5 инчен HD IPS LCD дисплеј
  • Има 8 мегапикселна задна камера со LED блиц и 8 мегапикселна предна камера
  • Работи на MediaTek MT6737 и 2GB RAM
  • Батеријата е од 2630mAh

Достапен е во сина, црна, бела и сребрена боја. 

Позитивности:

  • Одличен дизајн
  • Атрактивна цена
  • Автофокусот на камерата, со оглед на цената, е одличен

Негативности:

  • Нема скенер за отпечатоци
  • Задната камера е просечна
Доколку го имате, споделете го вашето искуство со Nokia 3. :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.