x

Nokia претстави два нови смартфони со одлични перформанси

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 24 Септември, 2020 од GSM.mk

HMD Global ги претстави новите модели – Nokia 3.4 и Nokia 2.4 како и нова дополнителна опрема и HMD Connect Pro услуга која на компаниите им овозможува безбедно и транспарентно решение за глобалниот роаминг пренос на податоци.

Од Nokia понудија многу нови опции и новитети за купувачите.

Новата Nokia 2.4 доаѓа со AI снимање, батерија која трае два дена и голем HD+ екран.


Оние коишто го сакаат моделот Nokia 3.4 ќе добијат камера со ултраширока леќа и одлични перформанси. Nokia 3.4 поседува Qualcomm Snapdragon 460 процесор, голем 6,39-инчен HD+ екран и Android 10.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.