x

Ноќна фото битка: Huawei P30 Pro vs Galaxy S10 Plus vs iPhone XS!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Април, 2019 од GSM.mk

Сагата продолжува - кој телефон има најдобра камера?

Како неодамна претставен уред со одлични камери, решивме да ги споредиме фотографските способности на Huawei P30 Pro со други два одлични смартфони на пазарот - Galaxy S10 Plus и iPhone XS. Како мало потсетување, P30 Pro доаѓа со три камери на задната страна, од кои главниот сензор е со 40 мегапиксели, секундарниот е од 20 мегапиксели, а третата е TOF камера. Galaxy S10 Plus истотака има три камери - два од 12 и еден од 16 мегапиксели. Последно, iPhone XS има само две камери, од 12 мегапиксели.

Ова се резултатите:

сцена 1

Huawei P30 Pro

Apple iPhone XS

Samsung Galaxy S10 Plus


сцена 2

Huawei P30 Pro

Apple iPhone XS

Samsung Galaxy S10 Plus


сцена 3

Huawei P30 Pro

Apple iPhone XS

Samsung Galaxy S10 Plus


сцена 4

Huawei P30 Pro

Apple iPhone XS

Samsung Galaxy S10 Plus


сцена 5

Huawei P30 Pro

Apple iPhone XS

Samsung Galaxy S10 Plus


сцена 6

Huawei P30 Pro

Apple iPhone XS

Samsung Galaxy S10 Plus


сцена 7

Huawei P30 Pro

Apple iPhone XS

Samsung Galaxy S10 Plus


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.