x

Note 10 Plus vs Huawei P30 Pro vs Pixel 3 vs iPhone XS Max: Ноќна фото битка

Категорија: Рецензии // Телефони Објавено на 21 Август, 2019 од GSM.mk

Пред неколку недели се појави нов конкурент во светот на смартфоните со одлични карактеристики и, се разбира, моќни камери..

Токму затоа, решивме да видиме како ќе се покаже уредот во однос на останатите популарни смартфони на пазарот - P30 Pro, iPhone XS Max и Pixel 3. Ова се резултатите:

сцена 1

сцена 2

Galaxy Note 10+ 

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

Huawei P30 Pro

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

Google Pixel 3

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

iPhone XS Max

сцена 3

сцена 4

Note 10+

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

Huawei P30 Pro

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

Google Pixel 3

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

iPhone XS Max

сцена 5

Note 10+

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

Huawei P30 Pro

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

Pixel 3 

со Night Mode (лево) vs без Night Mode (десно)

iPhone XS Max


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45