x

Нов преклопен Xiaomi ќе пристигне со Snapdragon 888

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Јуни, 2021 од GSM.mk

Xiaomi го лансираше својот прв смартфон што може да се склопи во март, а сега објавувачите тврдат дека компанијата веќе работи на понатамошно следење. Според еден извор, новиот уред ќе се држи до чипсет Snapdragon 888, батерија од 5000 mAh и камера 108MP, но ќе донесе подобрена шара.

Целата внатрешна структура на следната Mi Mix Fold веќе се тестира. Самото преклопување ќе има внатрешна шарка и ќе има два дисплеја - еден голем одвнатре, изграден од Samsung и доаѓа со брзина на освежување од 120Hz и помал однадвор со 90Hz, произведен од Visionox.

Постојат многу непознати за идниот смартфон Mi Mix Fold како што се камерите, опциите за меморија и верзијата MIUI. Што е уште поважно, новиот телефон ќе и избега на Кина или ќе остане врзан за домашната сцена како сегашниот Xiaomi Mi Mix Fold?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58