x

Нови iPhone 11, Pro и Max функции кои можеби сте ги пропуштиле!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 12 Септември, 2019 од GSM.mk

Apple сподели голем број информации за спецификациите на новите уреди кои беа претставени. Затоа, многу е да има интересни нови функции кои фановитем можеби не ги забележале..

1. iPhone 11 серијата има ново ниво на водоотпорност

Иако сеуште има IP68 сертификат, овој пат 11 Pro и 11 Pro Max може да издржат до 4 метри под вода, 30 минути. 

2. Официјалните маски се проѕирни 

Cool new iPhone 11, Pro and Max features you might have missed

3. Нова "solfie" камера која зумира автоматски за групно селфи

Со новата селфи камера од 12 мегапиксели, новите модели може да снимаат 4K видеа и истотака овозможуваат широкоаголни групни селфиња

Cool new iPhone 11, Pro and Max features you might have missed

4. Нови леќи на iPhone 11 камерите

5. Главниот систем камери на iPhone 11 со автофокус како Samsung

Досега, Apple користеше само 10-15% од сензорот со т.н Focus Pixels функција. Овој пат исто како Samsung ќе користи 100% од широкоаголната камера за подобри слики. 

Cool new iPhone 11, Pro and Max features you might have missed

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.