x

Новиот Apple Watch Series 7 може да доаѓа во поголеми димензии 41мм и 45мм

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 27 Август, 2021 од GSM.mk

Apple Watch имаше пораст во 2018 година, кога двете опции за големина од 38/42mm до 40/44mm. Фотографија од ремен за зглоб, најверојатно за Apple Watch Series 7, навестува дека новиот модел може да порасне за уште еден милиметар.

Сликата покажува слика одблизу на заокружена „45 ММ“, што е начинот на кој Епл ги означува ремените за зглобовите, бидејќи оние за различни големини (нормално) не се заменливи. Оваа слика се врзува за она што го кажа Пан пред неколку дена - дека Серијата 7 ќе дојде во големини 41мм и 45мм.

Слушнавме за редизајн на паметниот часовник на Apple, кој ќе вклучува поголема батерија, рамни страни и потенки рамки. Репродукциите базирани на CAD од почетокот на оваа година не понудија никакви навестувања за зголемување на големината, сепак, не за самиот часовник и ниту за неговиот екран (што требаше да биде дадено, ако рамките се намалат).

Интересно, Пан тврди дека новите ленти за зглобови ќе бидат компатибилни со старите 44мм, односно точката за прицврстување останува иста. Ова е добра вест ако имате омилена лента за постар часовник.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.