x

Новиот Motorola Moto E32 доаѓа на 7 октомври со Helio G37 SoC и камера од 50 MP

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 06 Октомври, 2022 од GSM.mk

Motorola го претстави Moto E32 во Европа во мај со Unisoc T606 SoC, 90Hz HD+ LCD, 16MP тројна камера и батерија од 5.000 mAh. Сега индискиот огранок на Моторола објави дека ќе лансира нов Moto E32 во Индија на 7 октомври со различни спецификации.

Motorola не ја откри цената на новиот Moto E32, но смартфонот е веќе наведен на официјалната индиска веб-страница со неговите целосни спецификации и слики, што укажува на тоа дека станува збор за верзија на Moto E22s со камера од 50 MP.

Moto E22sNew Moto E32

Новиот Motorola Moto E32 се напојува со Helio G37 SoC и работи со Android 12 надвор од кутијата. Motorola ветува до две години безбедносни надградби на Android, но не е јасно колку надградби на верзијата на Android ќе добие.

Новиот Moto E32 доаѓа со 4 GB RAM и 64 GB меморија, а има и посебен слот за microSD картичка за проширување на складирањето до 1 TB. Смартфонот има 6,5" HD+ 90Hz LCD со отвор за селфи камерата од 8MP. Околу задната страна, има примарна камера од 50MP споена со единица за длабочина од 2MP. E22s има главна камера од 16MP, додека европскиот E32 има Поставување на тројна камера што опфаќа основни единици од 16MP, макро од 2MP и длабочина од 2MP.

New Motorola Moto E32 with Helio G37 SoCNew Motorola Moto E32 with Helio G37 SoC

Новиот Moto E32 има батерија од 5.000 mAh под хаубата, која ја црпи енергијата преку USB-C приклучок до 10W. Останатите врвни моменти на новиот Motorola Moto E32 вклучуваат 3,5 милиметарски приклучок за слушалки и странично поставен скенер за отпечатоци. Има водоотпорен дизајн и ќе биде достапен во две бои - Cosmic Black и Iceberg Blue.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.