x

Новиот Motorola RAZR наскоро во продажба

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Август, 2019 од GSM.mk

Сајтот GSMArena објави дека новиот Motorola RAZR во Европа ќе се појави во декември или јануари, 2020 година.

Иако 1500 евра звучат премногу скапо во однос на други актуелни модели на смартфони, сепак екранот ќе се превиткува и моделот RAZR е идеален за тоа.

Спецификациите се Snapdragon 710 процесор, 6 GB RAM и 128 GB меморија со два екрани. Надворешниот ќе има камера, а внатрешниот со преклоп, резолуција 876 x 2.142 пиксели- во дијагонала 6,2 инчи а резолуцијата на надворешниот екран 600 x 800 пиксели.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.