x

Новите карактеристики на камерата на серијата Galaxy S22 работат и со Instagram, Snap и TikTok

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 15 Февруари, 2022 од GSM.mk

Серијата Samsung Galaxy S22 доаѓа со подобри камери, но промените не завршуваат со камери. Samsung може да ги искористи побрзите нови процесори за да донесе подобри севкупни перформанси на камерата.

Не само тоа, добрината на компјутерската фотографија сега функционира во апликациите за социјални медиуми како што се Instagram, TikTok и Snapchat. Ова значи дека повеќе не треба да избирате помеѓу практичноста за користење на вградената функција за фотографирање и квалитетот на сликата на домашната апликација за камера.

The Galaxy S22 series' new camera features work within Instagram, Snap and TikTok

Samsung го прикажа ова во видеото на производот - можете да го видите на видеото подолу.


Galaxy S22 и S22+ користат нов главен сензор од 50 MP 1/1,57", како и нова камера со зум од 10 MP од 70 мм и 3x за да го замени сензорот од 64 MP со хибриден зум од S21/S21+. Третата камера е ултраширок со фиксен фокус од 12 MP единица.

Galaxy S22 Ultra ги користи во основа истите камери како неговиот претходник - главен фотограф од 108 MP, пар камери од 10 MP за 3x и 10x теле-досег и фокусирање 12 MP со ултраширок.

Примарната камера има нови трикови за обработка во ракавот и е во состојба да комбинира слики од 12 мегапиксели кои не се поврзани со слики со целосна резолуција за подобрување и во снимањето на светлината и во деталите.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.