x

Објавен тизерот за „Call of Duty: Vanguard“

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 17 Август, 2021 од GSM.mk

Компанијата Activision официјално ја најави играта „Call of Duty: Vanguard“.

За таа цел, Activision објави официјален тизер, но не се откриени многу детали. Многу повеќе информации ќе бидат откриени на настанот кој ќе се одржи на 19 август.

Погледнете го тизерот.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.