x

Официјално: OnePlus Buds!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 31 Јули, 2020 од GSM.mk

Заедно со долгоочекуваниот OnePlus Nord, компанијата ги претстави и новите безжични слушалки - OnePlus Buds:

Слушалките се официјално достапни во Америка по цена од 79 долари. Сега за сега, може да се купат само во бела боја. Сивите OnePlus Buds ќе пристигнат во август. Дизајнот наликува на Apple AirPods.

OnePlus Buds available for purchase in the US, but there's a catch

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.