x

Официјално: Прво видео од 2018 Apple iPhone уредите!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Август, 2018 од GSM.mk

Денес, видео креирано од DetroitBORG и постирано на нивниот YouTube канал ги претстави трите iPhone модели кои ги очекуваме за месец дена.

На видеото може да го забележиме следбеникот на iPhone X, кој ќе доаѓа со 5.8 инчен OLED панел, iPhone X Plus уредот со голем 6.5 инчен OLED дисплеј и iPhone 9 со 6.1 инчен LCD панел. Последниот ќе биде најевтиниот од трите. Сите три ќе доаѓаат со TrueDepth камери, Face ID и добропознатиот дизајн на дисплејот на iPhone X. 

Сакате да дознаете како ќе изгледаат новите уреди кои Apple ќе ги претстави за помалку од 30 дена? Кликнете на видеото подолу:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.