x

Официјално: Прво видео од Huawei P30 Pro!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 25 Март, 2019 од GSM.mk

Првите премиум уреди на Huawei за 2019 година ќе бидат претставени на 26 март, но како што очекувавме, веќе се појавија голем дел од нивните спецификации, заедно со фотографии и видеа..

Веќе се запознавме со дизајнот на P30 Pro и обичниот P30, благодарение на фотографиите кои се појавија од нив, но сега имаме и кратко видео од P30 Pro во акција. 

Huawei P30 Pro appears in a real video for the first time


Грчката веб-страна TechBlog.gr го сподели видеото, а на него се забележува P30 Pro модел, кој неколку пати е отклучуван и заклучуван, користејќи го скенерот за отпечатоци под дисплејот. Според изворот, видеото било снимено во фабрика која произведува заштитни маски за неговиот екран и всушност во видеото е проверувана функционалноста на сензорот преку заштитата.

Видеото може да го погледнете тука.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.