x

Официјално: серијата Xiaomi 12S со камери од Leica доаѓа на 4 јули

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 30 Јуни, 2022 од GSM.mk

Xiaomi 12S што протече минатиот месец ќе биде официјално претставен следната недела - на 4 јули. Ова откритие доаѓа од Xiaomi, кој исто така рече дека на 12S ќе им се придружат 12S Pro и 12S Ultra на настанот.

Xiaomi, исто така, го потврди своето партнерство со Leica за камерите на серијата 12S и ни даде поглед на трите паметни телефони.

It's official: Xiaomi 12S series is coming on July 4

Судејќи според протечената слика на 12S, веруваме дека смартфонот со заден панел во бела боја е 12S, додека оној во центарот може да биде 12S Pro, а паметниот телефон лево може да биде 12S Ultra. Има метална рамка во златна боја со кожна плоча во зелена боја.

It's official: Xiaomi 12S series is coming on July 4

Xiaomi сè уште не ги детализираше листовите со спецификации на паметните телефони од серијата 12S, но компанијата рече дека 12S е предводник од мала големина, додека 12S Pro е новиот водечки стандард за 2022 година. 12S Ultra се смета за „нова висина на предводник на мобилни слики“.

Може да очекувате Xiaomi да сподели повеќе информации за поставата 12S пред настанот следниот понеделник.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.