x

OnePlus 7T и 7T Pro: Фотографии

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 23 Август, 2019 од GSM.mk

Деновиве се појавија нови фотографии од мистеризоните 7T и 7T Pro уреди на OnePlus. Еве што не очекува:

OnePlus 7 има 6.4 инчен Optic AMOLED дисплеј со waterdrop notch и резолуција од 1080 x 2340 пиксели. Од друга страна, OnePlus 7 Pro доаѓа со all-screen curved edge Fluid AMOLED панел и повисока резолуција од 1440 x 3120 пиксели. OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro очекуваме да имаат исти екрани.

The OnePlus 7 Pro - Here's what the OnePlus 7T & 7T Pro might look like from the rear

Иако на предниот дел ќе нема големи промени, во внатрешноста новите модели ќе доаѓаат со Snapdragon 855 Plus, наместо Snapdragon 855, заедно со Android 10. 
Ќе биде достапна верзија и со 4G и со 5G. На задниот дел се забележува кружен систем камери, но бројот на сензори сеуште не е познат.
Here's what the OnePlus 7T & 7T Pro might look like from the rear

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.