x

OnePlus Ace Pro во најава со водечки чипсет и 16 GB RAM

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 25 Јули, 2022 од GSM.mk

OnePlus 10T ќе пристигне на 3 август, а на сцената ќе го видиме и OxygenOS 13. Телефонот се очекува да има чипсет Snapdragon 8+ Gen 1, но можеби нема да биде единствениот телефон со оваа платформа што го има OnePlus во нафтоводот.

Според Digital Chat Station, уред со име OnePlus Ace Pro е исто така на пат со најновиот и најдобар Snapdragon, а исто така ќе има 16 GB RAM и 150W брзо полнење. Со оглед на историјата на брендот да дава на еден телефон две различни имиња за домашна и во странство продажба, фер е да се претпостави дека OnePlus Ace Pro е всушност 10T.

OnePlus 10T leaked renders

Ако нашите претпоставки се точни, тоа значи дека OnePlus 10T може да има брзо полнење од 150 W, подвиг што моментално е достапен само на неколку паметни телефони од друг целосно независен бренд на паметни телефони, имено Realme.

Опцијата од 16 GB RAM е добра вест за сите фанови на OnePlus. Засега допрва треба да видиме уред од компанијата со толку висока опција за меморија, што значи дека OnePlus 10T ќе може да се приклучи на ексклузивната група на паметни телефони што ја нуди оваа функција.

Исто така, постои можност Ace Pro и 10T да се сосема различни. Сепак, дури и ако ја игнорираме политиката на преименување на OnePlus, се сомневаме дека компанијата има капацитет да работи на два одделни предводници во исто време со оглед на ограничувањата во синџирот на снабдување и производството што ги доживува целата индустрија во овие тешки времиња.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.