x

OnePlus Nord Watch е официјален со OLED екран од 1,78 инчи и траење на батеријата до 30 дена

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 03 Октомври, 2022 од GSM.mk

OnePlus му се придружи на светот на паметните часовници во март 2021 година, а денес испорачува, го носи и својот прифатлив подбренд Nord. Запознајте го OnePlus Nord Watch - паметен часовник со голем и осветлен екран, спортско следење и траење на батеријата до 30 дена.

OnePlus Nord Watch is official with 1.78” OLED screen and up to 30 days battery life

Nord Watch има 1,78“ AMOLED правоаголен екран со резолуција од 368x448 пиксели и стапка на освежување од 60Hz.

Часовникот нема сопствен GPS, што значи дека може да собира позиционирање од паметниот телефон само преку Bluetooth 5.2.

OnePlus Nord WatchOnePlus Nord Watch

OnePlus го разви часовникот како унисекс нослив и може да им помогне на жените да го следат нивниот месечен менструален циклус. Има сензор за отчукувањата на срцето, монитор SpO2 и поддржува следење на спиењето.

Благодарение на неговиот акцелерометар, тој е во состојба автоматски да детектира активности за вежбање и поддржува 105 типови на вежби. Исто така, има оцена IP68 за целосна заштита од прав и вода.

OnePlus Nord WatchOnePlus Nord WatchOnePlus Nord WatchOnePlus Nord Watch

Телото на часовникот е легура на цинк и пластика, додека лентата е силиконска. Капацитетот на батеријата е 230 mAh. Може да работи еден месец со полнење во режимот со мала моќност, додека издржливоста на активна употреба е 10 дена според OnePlus.

OnePlus Nord Watch е достапен веднаш по воведна цена од 60 долари во Midnight Black. Редовната цена се вели дека е 85 долари, но не е јасно кога тоа ќе стапи на сила. На пат е и верзијата на Deep Blue, но не е даден датум за достапност за неа.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.