x

OnePlus Watch ќе добие секогаш вклучен дисплеј

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 23 Април, 2021 од GSM.mk

OnePlus Watch беше лансиран минатиот месец, но не доби многу добра критика, а денес компанијата излезе со план за идните надградби со кои ќе се отстранат некои болните точки, кои беа фрустрирачки.

Но, прво, денес има ново ажурирање на софтверот за часовникот. Ова е верзија Б.40 и ги подобрува перформансите на ГПС, како и точноста на следењето одење и трчање. Алгоритмите за следење на срцевиот ритам и синхронизацијата на известувањата се оптимизирани, а функцијата за подигање на будење треба да биде и подобра. Конечно, добивате икони за апликации за известувања за најчесто користените апликации. Исто така, постојат некои познати грешки што се поправени и треба да се подобри и целокупната стабилност на системот.

ва ажурирање прво ќе биде достапно во САД и Канада, а потоа ќе се прошири и во другите земји во наредните денови.

Идните ажурирања ќе вклучуваат функција „Приказ секогаш вклучен“, можност за далечинско управување на фотоапаратот за паметни телефони со „Андроид“, опција за користење формат на време од 12 часа, лице за часовник со AI и уште четири јазици: германски, италијански, шпански и полски . OnePlus ветува и дека ќе ги овозможи сите 110+ режими на тренинг.

Компанијата не сподели временска рамка за такви идни ажурирања, па засега, ние сме заглавени да ги чекаме и да видиме што ќе се случи. Некој може да тврди дека часовникот не требаше ни да биде лансиран без сите овие карактеристики.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.