x

Oppo A1 Pro е најавен со SD695 и AMOLED екран од 120 Hz

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Ноември, 2022 од GSM.mk

Новиот A1 Pro на Oppo е официјален во Кина и носи убедлива листа на спецификации во сегментот од средната класа. Започнува со заоблен OLED од 6,7 инчи со резолуција FHD+ и стапка на освежување од 120 Hz. Oppo исто така го опреми A1 Pro со стерео звучници.

Oppo A1 Pro

Телефонот го носи чипсетот Snapdragon 695 на Qualcomm заедно со 8/12 GB RAM и 128/256 GB простор. Задниот дел има главна камера од 108 MP со големина на сензор од 1/1,67" и пиксели од 0,64 µm. Вториот сензор на задната страна е помошник за длабочина од 2 MP.

Oppo A1 Pro announced with SD 695 and 120Hz AMOLED screen

Има батерија од 4.800 mAh со жично полнење од 67 W, додека софтверската страна е покриена со ColorOS 13 базиран на Android 13.

Oppo A1 Pro in its three color optionsOppo A1 Pro in its three color optionsOppo A1 Pro in its three color options

Oppo A1 Pro доаѓа во црна, сина и златна боја.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.