x

Откриена цената на Samsung Galaxy Buds2 во Европа

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 06 Август, 2021 од GSM.mk

Претстојните слушалки Samsung Galaxy Buds2 TWS веќе долго време се во гласините, а самите протекувања се исто така доста обемни. Ние веќе ги знаеме повеќето карактеристики, како и дизајнот и достапните бои. Останува цената.

Имавме некои претпоставки за цената веќе од различни извори, но ова е првото што доаѓа од технолошки медиуми со солидна евиденција кога станува збор за овој вид на работи. Ако неговите внатрешни врски се правилни, Galaxy Buds 2 ќе чини приближно 172,90 евра со вклучен ДДВ.

Засега, Galaxy Buds Pro чини околу 130-140 евра, но тие побараа околу 230 евра при лансирањето. Galaxy Buds+, кој може да се смета за претходник, беше лансиран и по 170 евра, така што нема да има покачување на цената. Исто така, под цената на AirPods Pro на Apple. И со оглед на фактот дека Buds2 ќе понуди ANC, тоа е прилично добра зделка.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.