x

Откриени боите и конфигурациите за меморија на линијата Samsung Galaxy Tab S8

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 13 Декември, 2021 од GSM.mk

Претстојното семејство Galaxy Tab S8 на Samsung би требало да пристигне наскоро, а ние исто така имаме прилично добра идеја за спецификациите и дизајнот. Но, неодамнешната објава на Твитер од @_snoopytech_ е тука да ги пополни празнините и тие празнини би биле опциите за боја и варијантите на меморијата.

Samsung Galaxy Tab S8 lineup's color options and memory configurations revealed

Најубавата верзија наречена Galaxy Tab S8 Ultra со 14,6 инчен дисплеј ќе се нуди само во темно сива боја, додека варијантата на меморија од 12GB/512GB е резервирана само за моделот со 5G. додека повторувањето од 8GB/128GB ќе биде достапна и во двете. Опции за 5G и само Wi-Fi.

12,4-инчниот Tab S8+ добива само една верзија на меморија од 8GB/128GB со само Wi-Fi или 5G вкус, но ќе има две бои - темно сива и сребрена. Истото важи и за Tab S8 11", бои и меморија.

Типстерот вели дека информациите доаѓаат директно од трговците на мало, па затоа треба да бидат легитимни.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.