x

Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 25 Ноември, 2021 од GSM.mk

Откако се појавија првите рендери за смартфонот OnePlus 10 Pro, сега се откриени и некои негови спецификации.

OnePlus 10 Pro ќе има 6,7-инчен QHD+ AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 процесор, 8 или 12 GB RAM и 128 или 256 GB интерна меморија.

Што се однесува до камерите, позади е главната од 48, ултрашироката од 50 и сензор од 8 MP со 3.3х зумирање. Тоа е исто како и во случајот на моделот OnePlus 9 Pro, но десетката ќе има подобрувања на сензорот.

Напред е селфи камера од 32 MP. Уредот го напојува батерија од 5.000 mAh, a засега нема информации за брзина на полнењето. Познато е дека ќе биде отпорен на вода и прашина по IP68 стандардот.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45