x

Откриени варијантите на бојата на Samsung Galaxy S21 FE

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 02 Декември, 2021 од GSM.mk

За разлика од порано, Samsung Galaxy S21 FE се чини дека е блиску до вистинскиот датум на лансирање во јануари. Веќе знаеме сè што треба да знаеме за телефонот благодарение на бројните протекувања во текот на 2021 година, но сигурен извор само ги навести достапните бои при лансирањето заедно со цените, два важни делови од сложувалката.

The Galaxy S21 FE in different colorsThe Galaxy S21 FE in different colorsThe Galaxy S21 FE in different colorsThe Galaxy S21 FE in different colorsThe Galaxy S21 FE in different colors

Прво, да ја тргнеме цената од патот. Според WinFuture.de, почетната цена на основниот модел од 8 GB/128 GB е наводно 649 евра, додека посилната варијанта од 256 GB ќе биде за 50 евра повеќе. Интересно, ова е точно истата почетна цена како Galaxy S20 FE.

Кога станува збор за опциите за боја, Samsung најверојатно ќе ги користи стандардните црно-бели бои заедно со розовата и зелената. Се чини дека ова е во согласност со претходните протекувања и рендерите изгледаат некако официјално. Samsung може да донесе повеќе избор на бои по лансирањето.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.