x

Ова се најдобрите видеоигри за 2021

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 14 Декември, 2021 од GSM.mk

Во текот на настанот Game Awards 2021 се прогласени најдобрите видеоигри во текот на 2021 година.

Одржан е најновиот Game Awards настан во текот на кој се прикажани голем број гејмерски новитети, но и доделени награди за најдобрите видеоигри за оваа година.

За најдобра видеоигра е прогласена „It Takes Two“.

Видеоиграта „Deathloop“ исто така доживеа успех и ги освои наградите Best Game Direction и Best Art Direction.

Комплетната листа на победници по категории погледнете ги ТУКА.


Извор: Кајгана.мкПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.