x

Ова се најсимнуваните бесплатни апликации на Play Store!

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 22 Јули, 2019 од GSM.mk

Продавницата за мобилни апликации на Google секојдневно расте, но некои понудени програми и продолжуваат константно на привлекуваат нови корисници.

Овие апликации се моментално најпопуларни меѓу корисниците на Android уреди и се бесплатни на Play Store:

Facebook

Facebook Messenger

WhatsApp

Instagram

Skype

Twitter

Candy Crush Saga

Snapchat

SHAREit


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.