x

Poco F4 5G ќе биде со 12 GB RAM

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Јуни, 2022 од GSM.mk

Poco го најави Poco F4 5G веќе неколку дена, а компанијата веќе потврди дека ќе се напојува со Snapdragon 870 SoC и ќе има систем за испуштање топлина LiquidCool 2.0 за постојани перформанси. Денес, Poco објави дека F4 5G ќе доаѓа со 12 GB LPDDR5 RAM и ќе има складирање UFS 3.1.

Се вели дека Poco F4 5G е верзија на Redmi K40S со примарна камера со повисока резолуција (64MP наспроти 48MP). Беше забележан и на Geekbench со 8 GB RAM, а протечените слики открија дека основната камера од 64 MP ќе има OIS.

Poco F4 5G's leaked imagesPoco F4 5G's leaked imagesPoco F4 5G's leaked images

Redmi K40S беше претставен во март и доаѓа со 6,67" FullHD+ 120Hz AMOLED дисплеј, 20MP селфи камера, странично поставен читач за отпечатоци, стерео звучници и батерија од 4.500 mAh со полнење од 67W.

Не е јасно кога ќе биде лансиран Poco F4 5G, но можете да очекувате Poco да открие повеќе за паметниот телефон во наредните денови.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.