x

Поглед во конзолите Xbox Series X и Xbox Series S

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 07 Ноември, 2020 од GSM.mk

Microsoft во септември ја претстави конзолата Xbox Series S. Series S е најмалата и најевтина конзола. Просторот кој го зафаќа е 60 отсто помал од поголемите Xbox Series X конзоли, а чини само 300 долари.

Xbox Series X е поголема конзола и нуди подобра графика, помоќен процесор, повеќе простор за складирање. Конзолата чини 499 долари.

Погледнете ја новата рецензија на The Verge за Xbox Series X и S во која ќе ви откријат повеќе информации за графиката, игрите и хардверот на конзолите.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.