x

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 21 Мај, 2020 од GSM.mk

Компанијата Microsoft неодамна претстави неколку нови уреди, а фокусот беше на лаптопот Surface Book 3 и таблетот Surface Go 2.

На лаптопот Surface Book 3 се направени поголеми промени на хардверот. Лаптопот го има најновиот процесор на Intel од десеттата генерација, а достапен е во 13,5 и 15-инчна верзија.

Погледнете ја рецензијата на The Verge за новиот Surface Book 3 oд 13,5 инчи.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.