x

Поглед во новиот Xiaomi Redmi Note 9T 5G

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Јануари, 2021 од GSM.mk

Xiaomi неодамна го претстави новиот Redmi Note 9T - смартфон со пристапна цена кој поддржува 5G мрежа.

Redmi Note 9T пристигнува во две верзии 4 GB+64GB и 4GB+128 GB. И двата модела имаат пристапна цена од 199 евра.

Смартфонот пристигнува со 6,53-инчен екран и батерија од 5.000 mAh.

Има главна камера од 48 MP, макро камера од 2 MP и сензор за длабочина од 2 MP. Селфи камерата има 13 MP.

Поседува Mediatek Dimensity 800U процесор.

Погледнете ја рецензијата на Tech Spurt за новиот смартфон на Xiaomi.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.