x

Погледнете ја новогодишната реклама на Apple

Категорија: Занимливости Објавено на 26 Ноември, 2021 од GSM.mk

Повторно е тоа време од годината, а Apple го објави својот годишен празничен филм, снимен на iPhone 13 Pro.

Филмот е направен од Џејсон Рајтман и неговиот татко Иван Рајтман, и двајцата номинирани за Оскар сами по себе. Се работи за филм за снешкото Симон и мало девојче кое се грижи за него во текот на целата година. Еве го во продолжение.


Apple, исто така, го објави видеото за „making of“ што покажува коментари од директивното дуо и увид во технологијата што се користи за подобрување на способностите за правење видео на iPhone, како што се ND филтри, леќи за прикачување и држачи за телефони.


Како и кај сите такви филмови, користен е дополнителен софтвер.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.