x

Потврдено: Новиот iPhone добива Dual SIM опција

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 12 Септември, 2018 од GSM.mk

Иако Apple уште нема кажано, операторите потврдија.

Најголемиот кинески мобилен оператор China Telecom потврди дека најмалку два од вкупно три модели на iPhone колку што ќе бидат претставени на 12-ти септември, ќе имаат Dual SIM опцијa.

Dual SIM опцијaта одамна ја посакуваа многу iPhone корисници, а се чини дека таа станува реалност.

Останува да видиме штo ќе ни претстави навистина Аpple.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.